Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Dzięki zabiegom można poprawić wygląd i elastyczność skóry, nadając jej młodszy i świeży wygląd. To oczywiście przekłada się na lepsze samopoczucie i podniesienie samooceny. Jednym z popularnych i chętnie wybieranych zabiegów jest wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym.

Na czym polega zabieg wypełniania bruzd kwasem hialuronowym?

Polega on na wstrzyknięciu preparatu w okolice bruzd nosowo-wargowych celem ich wyrównania i spłycenia. Cały zabieg po konsultacji trwa maksymalnie godzinę, a jego koszt wynosi zazwyczaj w okolicach 700 zł. Osoba wykonująca zabieg przed jego przystąpieniem opisuje czynności, jakie będą wykonywane, a także przeprowadza wywiad, na podstawie którego będzie można wykluczyć fakt, że istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Czy zabieg z kwasem hialuronowym wykonywany jest w znieczuleniu?

Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym odbywa się po wcześniejszym znieczulenia miejsca zabiegu przy pomocy kremu. Po kilku minutach od nałożenia, można przystąpić do wtryskiwania, a pacjent nie będzie odczuwał bólu i większego dyskomfortu podczas trwania zabiegu. Efekty utrzymują się zazwyczaj od kilku miesięcy do roku, później zabieg korzystnie będzie powtórzyć.

Dlaczego warto wybrać zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego?

Przede wszystkim jest to substancja występująca w naszej skórze i organizmie, dzięki czemu jest tolerowana i nie powoduje skutków ubocznych po zabiegu. Kwas hialuronowy dzięki swojemu działaniu pomaga uzupełnić ubytki w objętości miejsc objętych zabiegiem. Wstrzykując preparat zawierający kwas hialuronowy, skóra zyskuje jędrność i właściwe napięcie. Dodatkową zaletą kwasu hialuronowego są właściwości nawilżające, co sprawia, że miejsca wstrzykiwania wyglądają na świeże i zdrowe. Obecnie kwas hialuronowy zostaje wykorzystywany do spłycania zmarszczek i ubytków w różnych okolicach ciała, dlatego też bardzo ważny jest dobór odpowiedniego preparatu pod kątem plastyczności i spoistości.

Dla kogo kwas hialuronowy?

Na konsultację w związku z zabiegiem wypełnienia bruzd mogą zgłosić się osoby, u których pojawiły się bruzdy będące procesem starzenia, nazywane bruzdami statycznymi jak i osoby, u których wpływ na powstawanie bruzd mają mięśnie mimiczne twarzy, nazywane w potocznym języku zmarszczkami mimicznymi. Sam zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego uznawany jest za jeden z bezpieczniejszych i właściwie nieinwazyjnych. Zawsze podczas konsultacji zostają jednak wykluczone czynniki, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu, takie jak ciążą, stany zapalne, infekcje w miejscu wstrzykiwania preparatu, zażywanie niektórych leków czy uczulenie na jeden ze składników wykorzystywanego do zabiegu preparatu. Przez kilka dni po zabiegu, w miejscu wstrzykiwania kwasu może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie, a także drobne bóle i siniaki, które jednak nie będą miały wpływu na efekt końcowy przeprowadzonego zabiegu. Można pomóc sobie chłodzeniem miejsc, a także smarowaniem maścią z arniką bądź żelem z heparyną. Jeśli po kilku dniach objawy nie znikną i wywołają jakikolwiek niepokój pacjenta, warto skonsultować się z osobą przeprowadzającą zabieg.