Klasyczne kurtki skórzane

Na przestrzeni lat kurtki skórzane zakorzeniły się w naszej kulturze jako ponadczasowy, modny dodatek. Na początku były noszone głównie przez fanów ciężkiej muzyki czy motocyklistów, ale z biegiem czasu zaczęły zdobić coraz większe rzesze ludzi reprezentujących różnorodne grupy społeczne, dzięki czemu ten rodzaj kurtki jest dziś uznawany za klasyczny element garderoby. Możemy go więc dopasować do każdej okazji w naszym życiu.

Bogactwo krojów i kolorów

Salony z odzieżą skórzaną oferują szeroką ofertę fasonów kurtek, co pozwala na wybranie tej idealnej, dopasowanej do przyszłej właścicielki. Modelem uwielbianym przez klientki są tak zwane „ramoneski”, czyli kurtki z asymetrycznie wbudowanym suwakiem, które wywodzą się z kultury motocyklowej. Ramoneski z powodzeniem można nosić w każdą porę roku, ponieważ salony oferują je w wersji z cieńszego materiału oraz w wersji ocieplanej na zimę.

Inny uwielbiany model, przywodzący na myśl ramoneskę to „cafe racer”, w którym zasadniczą różnicę stanowią inaczej ulokowane kieszenie, a także inny rodzaj zapięcia. Cechą szczególną jest dodatkowy element w postaci stójki.

Luźna czy dopasowana?

Większość klientek decyduje się na dopasowany model kurki skórzanej damskiej. Ponieważ przylega ona do ciała, może podkreślić piękno kobiecej sylwetki, a do tego zwróci uwagę innych jako element garderoby pewnej siebie miłośniczki skórzanej odzieży. Taki rodzaj kurtki sprawdzi się w większości sytuacji życia codziennego. Należy jednak unikać łączenia go z golfami oraz swetrami, które zabiorą kurtce jej wyjątkowy blask. Luźniejsze wersje kurtek skórzanych przeważają wśród fanek festiwali muzycznych i koncertów i w tym aspekcie sprawdzą się świetnie, natomiast na co dzień lepszym wyborem będą kurtki dopasowane.

Jak wybrać rozmiar i długość kurtki?

Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni rozmiar tego rodzaju okrycia wierzchniego. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że odzież skórzana nie rozciąga się, dlatego kurtka skórzana damska nie może być zbyt obcisła ani zbyt szeroka. Przymierzając taki element garderoby, należy wybrać model, który przylega do ciała, ale nie krępuje ruchów i zapewnia komfort użytkowania. Kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest zaplanowanie, czy pod kurtką będziemy nosić odzież z grubego czy cienkiego materiału, co wpłynie na wybór rozmiaru modelu.

Odpowiednia długość kurtki to ta, która będzie kończyć się w obrębie bioder. Szczuplejsze kobiety mogą też eksperymentować z krótszą długością, czyli taką, która kończy się w okolicy pępka, jednak klasyczna długość pozwoli nam dopasować kurtkę do większej ilości stylizacji.

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/