Slow life w praktyce

Chciałbyś coś zmienić w swoim życiu? Poznaj zasady slow life! Slow life to trwanie w opanowaniu, bez zamieszania, w zgodzie z naturą i samym sobą. Obecnie ludzie czują się zmęczeni, markotni i pędzą za czymś co nie ma większej wartości, zwolnienie pędu niesie za sobą wiele pozytywów. Coraz więcej osób przełącza pstryczek „fast” na „slow”. sporo z nich nakreśla, że po wdrożonych zmianach, czują się wolni, spełnieni i po prostu szczęśliwi. zapoznajmy się się z bliska bytowaniu w stylu slow life.

Moda na slow life

Slow life zobligowuje odseparować od „używek” obecnego świata. Telewizja, telefon czy sam Internet jest zjadaczem czasu, ale również miejscem, gdzie jesteśmy bombardowani milionem wiadomości, które zbytnio obarczają ludzki mózg. duża dawka negatywnych wiadomości obciąża nas psychiczne, więc obniżenie ich wpływu staje się sposobem na radosne życie. Minimalizm jest kompatybilny z bytem slow life, ogrom zbędnych przedmiotów tworzy nieład w naszym gospodarstwie i głowie. osoby bytujący w nurcie slow life wybierają przedmioty z naturalnych materiałów. czynią zabiegi, aby nie krzywdzić otoczeniu. Jedzenie którym się żywią jest jak najmniej przetworzone, a z pasją przyrządzają sami, a nawet pieką chleb czy przygotowują domowe przetwory na zimę.

Slow life w praktyce

Slow life to życie tu i teraz, to podejście na docenianie każdej chwili spędzonej na tym świecie. Takie osoby zmierzają do wytypowanych celów, nie raczą się bzdurami i błahostkami, skupiają się na realizacji marzeń. Oprócz tego szanują chwile dla siebie i nieprzypadkowo w tym uczestniczą, są dalecy od biernej codziennej sztampy. Realizują się w pomocy dla innych, wolontariat nie jest im obcy. Dobytek w sensie materialnym jest dla nich bezsensowny.

Poznają fantastyczność tego świata i doceniają każdy dzień – carpie diem. Nigdzie się nie śpieszą, poranna kawa staje się swoistym rytuałem. nieznana jest im praca w korporacji, która zawsze zajmuje duży procent doby. Często trudnią się rozwijaniem własnej własnego biznesu, która bardzo często jest ich ogromna pasją.