Pompa do oleju przepracowanego

Pompa do oleju przepracowanego to urządzenie, dzięki któremu można ciecz przepompować pomiędzy zbiornikami. Znajduje zastosowanie w różnego rodzaju przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych.

Pompa do oleju przepracowanego

Elastyczna pompa do oleju przepracowanego z wirnikiem, odpowiednia do wydajnego przenoszenia płynów z zawieszonymi cząstkami i zróżnicowaną lepkością. Dostępna w kilku wersjach, standardowa wersja obsługuje płyny o lepkości do 200 cSt przy natężeniach przepływu do 35 litrów / min.

Dostępny jest również wariant o wysokiej lepkości w wersji 230 V, który może przenosić oleje odpadowe do maksymalnej lepkości 1000 cSt przy zmniejszonej prędkości 20 litrów / min.

Pompa do oleju przepracowanego jest odpowiednia zarówno do odpadów olejów roślinnych, jak i mineralnych. Dodatkowe cechy tej pompy olejowej obejmują ochronę przed pracą na sucho, imponującą 4-metrową samozasysającą wysokość ssania oraz zdolność do tłoczenia ciał stałych o średnicy do 4 mm.

Inne rodzaje pomp

Warto podkreślić że pompa do oleju przepracowanego działa na takiej samej zasadzie, jak inne pompy służące do przetłaczania innych cieczy. Mamy tu na myśli przede wszystkim pompy do oleju napędowego, pompy do paliwa, a także pompy do Adblue. Należy również wiedzieć, że tego rodzaju urządzenia stanowią tylko część większych układów służących do przetłaczania cieczy. Niemniej jednak są to elementy absolutnie podstawowe i najważniejsze.

Niemniej jednak oprócz pompy, w skład układu tankowania wchodzi również szereg innych bardzo ważnych elementów. Warto tutaj wymienić przede wszystkim urządzenia służące do mierzenia przepływu danej cieczy. Mamy tutaj na myśli przepływomierze. Występują one w wersji zarówno analogowej, jak i cyfrowej. Niemniej jednak warto stawiać tutaj na przepływomierze o jak najwyższym stopniu precyzji. Tylko one będą mogły dać nam absolutnie dokładny wynik tego, ile cieczy aktualnie przepompowaliśmy z jednego zbiornika do drugiego. Oczywiście ważnym elementem układu tankowania jest również odpowiedni pistolet, dzięki któremu będziemy bezpośrednio przemieszczać ciecz do docelowego zbiornika.

Pompy służące do przepompowywania różnego rodzaju cieczy, paliw, AdBlue, czy też olejów przepracowanych znajdują zastosowanie przede wszystkim w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, a także gospodarstwach rolnych. To tam głównie mamy do czynienia z większą ilością wyżej wspomnianych cieczy, które często trzeba transportować z jednego zbiornika do drugiego. Korzystanie z nowoczesnych pomp, zbiorników, czy też całych układów tankowania pozwala na szybką i skuteczną gospodarkę paliwami, a także olejami przepracowany.