kuchnie na zamówienie

Kuchnia to serce mieszkania – na pewno niejedna osoba się z tym zgodzi. W tym miejscu gotujemy dla domowników, pijemy poranną kawę czy wertujemy prasę. Aby takim pomieszczeniem jednak była należy ją dobrze zaaranżować. Projektowanie kuchni to nie tylko dobranie frontów zabudowy kuchennej czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się ergonomia. Mimo to estetyka również jest istotna.

Wybór mebli do kuchni?

kuchnie na zamówienieNajpierw powinniśmy powiedzieć, że meble kuchenne można nabyć gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zlecić zaprojektowanie i wykonanie kuchni na wymiar.

Pierwsza propozycja sprawdzi się idealnie w przypadku małych mieszkań przeznaczonych do wynajęcia. Miejsca roboczego jest albowiem bardzo niewiele, a jakość nie zachwyca. Jedyne co w tym wypadku jest zaletą to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz montażu.

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej słuszniejszym rozwiązaniem będzie druga opcja. Mamy możliwość tutaj swobodniej manewrować zestawieniem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednak nie jest bez wad. Musimy wybierać z określonych wymiarów szafek, najczęściej więc pozostaje niezagospodarowana przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi dużą różnicę.

Ponadto wybór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu sprzętu pod szafki, zamiast szafek pod AGD. To rodzi następne problemy. Jakość takiej zabudowy meblowej także jest na dość niskim poziomie. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Choć i w tym wypadku warto się zastanowić, gdyż producentów kuchni na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele otrzymamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej rozmiaru. Wykonawca zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra. Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość dobrania rozmiarów wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.