Gdzie warto zjeść w Międzygórzu?

Międzygórze, inaczej zwane „perłą Sudetów” to spokojne i ciche miejsce, ulokowane wśród natury i zapierających wdech krajobrazów. Miejscowość wyróżnia się wieloma atrakcjami i wyjątkową lokalizacją. To świetna baza wypadowa w góry. W okolicy znajdziemy mnóstwo szlaków górskich, a po męczącym spacerze po Międzygórze, restauracje w mieście oferują relaks w urokliwym klimacie.

Międzygórze – główne atrakcje

Jedną z najbardziej sztandarowych atrakcji tej okolicy jest Wodospad Wilczki. Mało jest takich miejsc w Polsce, które mogą szczycić się wodospadem takiej wielkości. Pasuje się on na drugim miejscu co do wysokości w całych Sudetach. Co więcej, ten cud natury można obserwować w całej okazałości z bezpiecznych widokowych platform. Są one ulokowane wokół całego wodospadu, a jednocześnie nie wyróżniają się na tyle, by naruszyć naturalny wygląd tego miejsca.

Kolejna atrakcja ciesząca się niesłabnącą popularnością to zapora wodna na rzece Wilczka. Na samym szczycie zapory ulokowana jest kładka, która gwarantuje bezpieczny spacer na drugą stronę zapory i podziwianie widoków z góry.

Następnym miejscem wartym odwiedzin jest Sanktuarium Maria Śnieżna. To szczególnie popularny cel wycieczek i pielgrzymek. Warto nadmienić, że miejsce aż dwukrotnie odwiedził sam Karol Wojtyła. Jako papież, ukoronował on figurę Matki Bożej Śnieżnej. Ponadto to również świetne miejsce, by podziwiać widoki, z tego miejsca możemy zobaczyć panoramę doliny i ziemi Kłodzkiej.

Nie wolno również zapominać o Śnieżnickim Parku Krajobrazowym, który oferuje liczne szlaki i szczyty do zdobycia. W trakcie zdobywania Śnieżnika, warto zatrzymać się chociaż na chwilę w schronisku PTTK na Śnieżniku. Miejsce jest bardzo klimatyczne i schludne. W środku możemy ogrzać się, zjeść ciepły posiłek lub smaczny deser – a to wszystko podziwiając piękne widoki! Co więcej, to jedno z najstarszych schronisk w całej Polsce, dlatego tak licznie przyciąga turystów co sezon.

Międzygórze – hotel

Gdzie się zatrzymać? Z racji tego, że to miejsce jest popularne wśród turystów, na brak miejsc noclegowych nie można narzekać. Hotele, pensjonaty, hostele – Międzygórze oferuje bardzo szerokie możliwości! Jedną z nich jest Pensjonat Słoneczna Willa. Poza miejscem noclegowym, w tym miejscu możemy liczyć na smaczne posiłki restauracji Pensjonatu Słoneczna Willa. Międzygórze restauracja proponuje wyjątkową ofertę nawet dla najbardziej wymagających smakoszy.