Gdzie kupić rakietę tenisową?

Każdy tenisista wie, że zakup rakiety tenisowej to jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań, przed którymi staje. Rakieta to główny sprzęt tenisowy, który będziemy wykorzystywali każdego dnia. Zarówno podczas zawodowego treningu oraz w trakcie amatorskiej gry ze znajomymi. Bez rakiety się nie obędzie. Wiele osób zastanawia się jaką rakietę wybrać i gdzie tak naprawdę rakietę kupić, aby spełniła nasze oczekiwania? W tym artykule zwrócimy uwagę na to, czym się kierować oraz gdzie najwygodniej kupić rakietę tenisową.

Oczywiście standardową odpowiedzią będzie sklep tenisowy, jednak jest ich tak wiele, że warto wybrać odpowiedni. Możemy wybierać spośród sklepów stacjonarnych oraz sklepów online, które wydają się dużo wygodniejszym wariantem. Wiele osób obawia się zakupów online, jednak w przypadku tak specjalistycznego sprzętu, jakim są rakiety tenisowe, po zakupie stacjonarnym lub tym w sieci, dostaniemy ten sam sprzęt. Ważne, by wybierać rakiety renomowanych producentów. Wówczas nic nas nie zaskoczy.

Dlaczego zakupy online mają sens?

Zakupy w renomowanych sklepach tenisowych online są przede wszystkim bardzo wygodne. W ten sposób oszczędzamy czas na ewentualną podróż do sklepu, wybór sprzętu oraz powrót do domu. To wszystko mamy w zasięgu kilku kliknięć w telefonie lub laptopie. Jeżeli gramy w tenisa często to z dużym prawdopodobieństwem mamy swoją ulubioną markę lub nawet modele rakiet tenisowych. Wówczas wystarczy tylko wybrać te modele i zamówić. Następnie maksymalnie po kilku dniach będziemy mogli już wykorzystywać rakietę w trakcie gry.

Jeżeli jednak jesteśmy początkującymi graczami lub chcemy zrobić prezent bliskiej osobie, to zakupy online również warto rozważyć. Wystarczy zakup skonsultować ze specjalistami oraz doradcami w sklepie, a następnie wybrać model, który będzie dopasowany do naszych potrzeb początkującego amatora lub będą spójne z zaawansowaniem i preferowanym stylem gry osoby, którą chcemy obdarować. Jeżeli jednak jesteśmy przeciwnikami zakupów online, pozostają nam renomowane stacjonarne sklepy. O tym gdzie kupić rakiety tenisowe, powinniśmy zdecydować sami.

Osobom niezdecydowanym, lub bardziej zaawansowanym tenisistom polecamy testowanie rakiet przed zakupem. W stacjonarnym sklepie Amazing w Warszawie macie możliwość wypożyczenia i przetestowania najnowszych modeli rakiet Head, Wilson czy Babolat. Na własnej skórze można odczuć różnice pomiędzy różnymi modelami. To zdecydowanie najlepszy sposób na wybranie najbardziej odpowiedniej dla siebie rakiety.

Co brać pod uwagę przy wyborze rakiety tenisowej?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na trudność danej rakiety tenisowej. W przypadku początków przygody tenisowej lub dla amatorów, warto rekomendować podstawowe i lekkie rakiety, które pozwolą odkryć im ich preferowany styl gry w tenisa oraz samą dyscyplinę. Jeżeli gramy profesjonalnie lub jesteśmy bardziej zaawansowanymi amatorami, to bez trudu wybierzemy rakiety dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Osoby zaawansowane wybierają zazwyczaj cięższe rakiety, z mniejszą główką. Topowe linie rakiet wyróżniają się również swoją większą sztywnością

Kolejny aspekt, który koniecznie musimy wziąć pod uwagę to sposób konstrukcji danego modelu. Inne wymagania pod względem specyfikacji będą mieli gracze, którzy preferują siłowy tenis a inny osoby, które grają bardziej technicznie. Tu liczy się nie tylko rozmiar i kształt główki, ale również układ strun, który pozwala na wkładanie w zagranie wyjątkowej rotacji lub maksymalnej siły uderzenia. Odpowiednio dopasowana rakieta to podstawa efektywnego treningu oraz tenisowych zwycięstw.

Wybór rakiety ze względu na płeć i wiek

Kolejne kryteria wyboru rakiety tenisowej dotyczą przede wszystkim samych zawodników. Zanim zakupimy rakietę, musimy wziąć pod uwagę takie parametry jak wiek zawodnika oraz jego płeć. Przeważnie cięższe rakiety są dedykowane mężczyznom. Jeżeli wybieramy rakietę dla początkującej kobiety to warto postawić na większy rozmiar główki mniejszy rozmiar oraz mniejszą wagę. Bierzmy pod uwagę to, że w trakcie tenisowego meczu każdy gram ma znaczenie, a cięższe rakiety mogą bardziej męczyć dłoń tenisisty i może zabraknąć precyzji w ostatnim uderzeniu. Dodatkowo za ciężka rakieta może skutkować w przyszłości kontuzja.

Jeżeli chodzi o juniorów i juniorki to również warto wybrać lżejsze rakiety. W ten sposób dopasujemy sprzęt do potrzeb dzieci i będą mogły stabilnie rozwijać swoją tenisową pasję oraz umiejętności. Ostatecznie wybór rakiety jest kwestią indywidualną, jednak w przypadku braku doświadczenia warto to przeanalizować z osobą, która ma w tym zakresie większą wiedzę. Obecnie najwygodniejszą i najprostszą metodą zakupu profesjonalnego sprzętu do tenisa ziemnego są sklepy online.