Dlaczego warto stosować podkład na materac?

Ochraniacz o wysokim standardzie to praktyczny sposób na skuteczną osłonę materaca. Pomaga zachować higienę i podnosi wygodę korzystania z każdego łóżka. W wielu sytuacjach ratuje powierzchnię materaca przed nieodwracalnym zabrudzeniem.

Sprawdź na: Podkład na materac 80×160

Jak właściwie chronić swoje łóżko?

Dobry materac to klucz do prawidłowego relaksu w nocy. Żeby zachował swoją formę i cechy przez na długo, należy o niego właściwie się troszczyć. Ochraniacz to jeden z najwłaściwszych sposobów, by to zrealizować. O czym jeszcze należy pamiętać?

Wietrzenie, odświeżanie i czyszczenie

W zależności od pory roku i stopnia użytkowania materaca, gromadzi się w jego wnętrzu określona doza wilgoci. W celu zlikwidowania problemu trzeba raz na jakiś czas zdejmować z jego powierzchni prześcieradło i podkład i umożliwić mu odparowanie.

Odkurzanie materaca umożliwia z kolei zdejmować z jego powierzchni pyły i delikatne plamy. Okruszki, włosy ludzkie i sierść domowych pupili to jedynie nieliczne odmiany nieczystości, na które wystawione są materace. Aby usunąć poważniejsze brudne ślady warto podkład i pokrowiec materaca wyprać zgodnie z zaleceniami wytwórcy. częste wentylowanie i czyszczenie zapobiega mnożeniu się bakterii i sprawia, że podczas snu można oddychać czystym powietrzem.

Odwracanie i przeciwdziałanie zmianom kształtu

Zbyt duże obciążenie określonych części materaca i rzadkie używanie grozi powstaniem deformacji. Negatywnie wpływa to na komfort odpoczywania i przyspiesza proces degradacji formy materaca. Żeby tak się nie stało, należy nie tylko materac obracać, odwracać ale też pamiętać by nie zaginać materaca podczas jego transportu, nie przesiadywać na skraju materaca, nie skakać i nie stąpać po materacu

Dlaczego stosowanie podkładu na materac jest tak istotne?

Właściwy podkład powinien znaleźć w każdego domu. Niezależnie, czy jest to podkład do łóżeczka 140×70, czy podkład na materac 90×200, realizuje on takie same zadania: zabezpiecza, gwarantuje higienę i komfort użytkownikowi.

Ochrona

Podkłady doskonale ochraniają materace przed wpływem dowolnych cieczy. Pomocne są najbardziej przy opiekowaniu się osobami/ludźmi niedołężnymi. Będą nieocenione w mieszkaniach, w których jada się śniadania leżąc w pościeli. W sklepach dostać można ochraniacze w najróżniejszych rozmiarach. Podkład do łóżeczka 120×60 będzie idealny do ochrony materaca dla najmłodszych dzieci. Podkład na materac 200×220 całościowo odizoluje największe łoża podwójne.

Higiena

Dobry ochraniacz musi pozwalać na swobodne cyrkulowanie powietrza i dzięki temu przeciwdziałać powstawaniu wilgoci i rozwojowi bakterii. Podkład bez problemu można zdjąć i wyczyścić. Pozwala to utrzymać schludność w miejscu spania i podwyższyć jakość używanego w nocy powietrza. Nawet podkład na materac 180×200 łatwo można pomieścić w każdym typie pralki. Pranie lub suszenie trzeba przeprowadzać trzymając się instrukcji producenta maty.

Wygoda

Każda dodatkowa powierzchnia położona na materacu wpływa na jego wygodę. Zależnie od mięsistości ochraniacza i gatunku tworzywa, z jakiego jest zrobiony, można śpiąc na nim odczuć różne wrażenia.

Rodzaje podkładów na materac

Ochraniacze podzielić można na te dla najmłodszych, dla starszych dzieci i dla dorosłych. Podkład na materac 70×160 sprawdzi się dla dzieci o wzroście poniżej {140 cm|1,4m). Jeśli dziecko wierci się śpiąc i potrzebuje więcej przestrzeni, dobrze jest kupić dla niego łóżko i podkład na materac 80×160. Doskonałym wyborem dla nastolatków lub niezbyt wysokich osób dorosłych będzie podkład na materac 80×180.

Maty dla dorosłych to zależnie od dokładnej wielkości łóżka: podkład na materac 80×200, podkład na materac 160×200, podkład na materac 200×200 i wiele innych.

Jaki matę kupić?

Właściwy podkład na materac nie przepuszcza wody i jednocześnie pozwala na nieustanną wentylację. Jego rozmiar muszą być identyczne jak wielkość ramy łóżka. Podkład na materac 140×200 będzie zjeżdżał z łóżka szerokiego na 80 cm. Natomiast podkład na materac 120×200 jest niemożliwy do założenia na materac o szerokości 140 cm. Za zwyczaj im więcej kosztuje ochraniacz, tym lepszej jakości są jego materiały składowe i dokładniejszy sposób wykonania.

Dobrej jakości ochraniacz na materac to gwarancja czystości i komfortowego snu/wypoczynku w nocy.