Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Kolosalny wpływ na taką sytuację ma nasze nastawienie – chcemy za dużo zyskać błyskawicznie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, co chcemy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to dobrodziejstwo. Nie można bagatelizować nocnego odpoczynku. Nasze konstruktywne myślenie w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

Drugi krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – zażywajmy ruchu.

Każda postać ruchu jest wskazana, czy to będą biegi, czy pływanie, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Należy wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż biały cukier.

5 krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Wzmacnia się nasza odporność. Różne choroby dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Należy unikać smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są lżej strawne i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najcięższe momenty. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

Dziewiąty krok

Zawsze należy mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niedobry sposób postępowania.